East Doc Platform

Open call

Největší mezinárodní filmový trh regionu střední a východní Evropy zve režiséry a producenty na 11. ročník East Doc Platform. Vedle tradičních programů proběhne v rámci East Doc Fóra také pitching interaktivních projektů.

Kdy: 26. března – 1. dubna 2022
Kde: Praha, ČR
Uzávěrka pro přihlašování: 19. listopadu 2021
>>PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ<<
Před přihlášením si prosím přečtěte Guidelines
Prohlédněte si seznam Eligible countries

Dlouhometrážní projekty jsou zvány na 21. ročník East Doc Fóra. Největší dokumentární pitchingové fórum ve středo- a východoevropském regionu zahrnuje také prezentaci transmediálních a VR projektů, jež jsou prezentovány pod hlavičkou East Doc Interactive.

Od roku 2001 bylo s přímou podporou East Doc Fóra dokončeno vice než 300 dokumentárních filmů, včetně oceňovaných snímků Over the Limit, Nová šichtaAž přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku, Domino Effect nebo Rabbit à la Berlin. Pitchingu předchází pětidenní přípravný workshop. Bezprostředně po prezentaci pak následují dva dny tzv. “feedback round tables” a individuálních schůzek.

East Doc Market nabízí tvůrcům celovečerních projektů v pozdní fázi produkce a postprodukce možnost setkat se individuálně se zástupci mezinárodních fondů, televizí, distributorů, sales agentů a festivalů.

Transmediální, interaktivní a VR/AR/MR projekty, které hledají nové cesty, jak propojit inovativní technologie a dokumentární vyprávění, mohou hledat partnery v rámci workshopu a pitchinngu East Doc Interactive, který je součástí Fóra. Autoři zde získají nejen zpětnou vazbu na dramaturgii i producentskou strategii, ale i individuální schůzky s fondy a televizemi, které s interaktivními formáty pracují.

Součástí programu East Doc Platform je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři prezentují své projekty zahraničním profesionálům.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP. Udělená finanční podpora pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

V případě dotazů se můžete obrátit na:
Zdeněk Blaha / Programový ředitel IDF a manažer East Doc Platforn: zdenek@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace