East Doc Platform

East Doc Forum

Kdy: 22. - 28. března 2024
Prezentace: 27. března 2024
Kde: Praha

East Doc Forum (dříve známé pod názvem East European Forum) bylo založeno v roce 2001 a postupně se stalo prestižním a největším pitching fórem v regionu. Za dobu 20 let existence East Doc Forum přivítalo více než 800 filmařů a producentů ze střední a východní Evropy, přes 300 zástupců televizních stanic, nezávislých producentů, distributorů, zástupců filmových fondů a programových sekcí festivalů z Evropy a Severní Ameriky.

S podporou East Doc Fóra bylo dokončeno více než 300 dokumentárních filmů, včetně takových mezinárodních titulů jako Something Better to Come, Over the Limit, Nová šichta, Až přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Village Without Women, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku nebo Brothers.

East Doc Fóru předchází pětidenní přípravný workshop, který má pomoci režisérům a producentům finalizovat vizuální ukázku projektu, vytvořit distribuční strategii, vylepšit komunikační a prezentační dovednosti a také nabízí sérii inspirativních přednášek, případových studií a panelů, které se věnují různým aspektům dokumentárního filmu v mezinárodním prostředí.

Vrcholem East Doc Fóra je hlavní pitch pro dokumentární projekty ve fázi vývoje/rané produkce (včetně projektů účastnících se workshopu Ex Oriente Film). Týmy zde prezentují vlastní projekty publiku, které se skládá především z decision-makerů. East Doc Forum je zakončeno zpětnou vazbou a individuálními schůzkami s industry hosty EDP.

Projekty vybrané na East Doc Forum se stávají součástí celoročního programu návazné podpory, který nabízí filmařům příležitost dále propagovat jejich připravované filmy a hledat nové partnery prostřednictvím delegací na klíčových evropských dokumentárních festivalech a trzích.

Kontakt:
Anna Kaslová / Manažerka: kaslova@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace