East Doc Platform

East Doc Forum

East Doc Forum (dříve známé pod názvem East European Forum) bylo založeno v roce 2001 a postupně se stalo prestižním a největším pitching fórem v regionu. Za dobu 20 let existence East Doc Forum přivítalo více než 800 filmařů a producentů ze střední a východní Evropy, přes 300 zástupců televizních stanic, nezávislých producentů, distributorů, zástupců filmových fondů a programových sekcí festivalů z Evropy a Severní Ameriky.

S podporou East Doc Fóra bylo dokončeno více než 300 dokumentárních filmů, včetně takových mezinárodních titulů jako Something Better to Come, Over the Limit, Nová šichta, Až přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Village Without Women, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku nebo Brothers.

East Doc Fóru předchází přípravný workshop, který pomáhá režisérům a producentům dokončit jejich vizuální ukázku projektu, vytvořit prodejní a distribuční strategii, nebo vylepšit jejich komunikační a prezentační dovednosti. Účastníkům také nabízí řadu inspirativních přednášek, případových studií, masterclassů a panelů věnovaných různým aspektům dokumentární tvorby v mezinárodním prostředí.

Vrcholem East Doc Fóra je hlavní pitch prezentace projektů ve fázi vývoje/rané produkce, včetně 12 celovečerních dokumentárních projektů a 5 dokumentárních sérií, které jsou součástí celoročního workshopu Ex Oriente Film. Tvůrci v rámci Fóra představují své projekty mezinárodnímu publiku klíčových decision-makerů. Následně se s nimi a dalšími profesionály setkávají na individuálních schůzkách v rámci East Doc Marketu. 

Projekty vybrané pro East Doc Forum se stávají součástí celoročního programu následné podpory, který tvůrcům umožňuje pokračovat v propagaci svých připravovaných filmů a hledat nové partnery díky účasti v delegacích, které IDF organizuje pro klíčové evropské festivaly a trhy dokumentárních filmů.

Kdy: 22. - 28. března 2024 (celovečerní dokumenty), 25. - 28. března 2024 (dokumentární série).

East Doc Forum pitching proběhne 27. března 2024
Kde: Francouzský institut v Praze (Kino 35)

Kontakt:
Anna Kaslová - Ex Oriente Film & East Doc Forum Manager: kaslova@dokweb.net
Katarína Karafová - Ex Oriente Film & East Doc Forum Coordinator: karafova@dokweb.net
Jana Čížkovská - Ex Oriente Series Coordinator: cizkovska@dokweb.net


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace