East Doc Platform

O projektu

East Doc Platform (EDP) je největší platformou k získání mezinárodních partnerů pro koprodukci, financování a distribuci dokumentárních projektů ve střední a východní Evropě. Každoročně se tu více než stovce klíčových producentů, televizních i festivalových dramaturgů a distributorů z celého světa představí přes 120 dokumentaristů a producentů. East Doc Platform pořádá Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s festivalem Jeden svět.

Kdy: 22.–28. března 2024
Kde: Francouzský institut v Praze

Vlajkovou lodí EDP je East Doc Forum. Pitching projektů ve fázi vývoje / rané produkce dává filmařům možnost upoutat pozornost v sále sedících decision makerů a získat nezbytné partnery pro dokončení filmů.

East Doc Market nabízí individuální schůzky s mezinárodními hosty autorům projektů ve fázi vývoje / výroby / postprodukce. 

East Doc Series je program reagující na trend a žánr, po kterém je značná poptávka: dokumentární série.

Součástí programu EDP je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři zde prezentují své projekty zahraničním profesionálům. 

East Silver je filmový trh pro dokončené filmy a snímky v hrubém střihu.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP spojenou s finanční podorou, která pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

Projekt je realizován s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace