EX ORIENTE FILM

Deadline Ex Oriente Film 2022 prodloužen

19. 4. 2022

Autor: Veronika Zýková

Přihlaste se na mezinárodní workshop Ex Oriente Film 2022 a spolupracujte na vývoji a financování svého celovečerního dokumentárního projektu s více než 30 uznávanými režiséry a režisérkami, producenty a producentkami a dalšími filmovými profesionály a profesionálkami. Uzávěrka pro přihlašování projektů byla prodloužena do pondělí 25. dubna.

Open call je určen dokusériím a celovečerním dokumentárním projektům ve všech fázích vývoje a rané výroby. Přihlašovací online formulář je k dispozici zde (přihlášení je bez poplatku, pouze v angličtině). Před přihlášením si, prosím, pročtěte naše Guidelines. Veškeré informace o workshopu Ex Oriente Film najdete zde.

Ex Oriente Film 2022 – časový harmonogram
1. workshop: Find Your Way – Vision, Space and Storytelling
18.–22. června 2022 (La Rochelle, Francie, při Sunny Side of the Doc)

2. workshop: Production and Story Development
24.–28. října 2022 (Jihlava, ČR, při MFDF Ji.hlava)

3. workshop + pitching East Doc Forum: Market, Here I Am!
24.–30. března 2023 (Praha, ČR, při East Doc Platform a festivalu Jeden svět)Workshop Ex Oriente Film byl založen v roce 2003 jako vůbec první dokumentární program zaměřený na vývoj autorských dokumentárních filmů ve východní Evropě. Za dobu jeho existence prošlo workshopem Ex Oriente Film více než 200 dokumentárních projektů z celé střední a východní Evropy. Nechyběly mezi nimi i snímky oceňované na předních světových festivalech jako například Nová šichtaZa hranicemi možností (Over the Limit), Bratři, Dominový efekt, Slepé lásky, Na konci Ruska, Králík po berlínsku, Vesnice bez žen či Bakhmaro.Hostujícími tutory Ex Oriente Film byli mj. režisér Marc Isaacs, producet Siniša Juričić, režisére a producent Mike Bonanno (The Yes Men), střihač Niels Pagh Andersen, režisérka a střihačka Anja Salomonowitz, dramaturgyně Hot Docs Mirocya Watamaniuk, střihačka Maya Daisy Hawke, režisér Viktor Kossakovsky, umělecký ředitel KVIFF Karel Och, režisér a kameraman Tomasz Wolski, producentka Anna Gawlita, režisér a producent Alexander Nanau, střihač trailerů a marketingový expert Fraser Bensted, režisérka a producentka Salomé Jashi, producentka Esther van Messel a režiséři a producenti Robert Kirchhoff Peter Kerekes.

Vedoucími tutory jsou producent a konzultant Iikka Vehkalahti, dokumentární expert Mikael Opstrup, režisér a producent Filip Remunda a režisérka a dramaturgyně Ivana Pauerová Miloševičová.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace