KINEDOK

KineDok online projekce + diskuze: Tobi v barvách duhy

10. 1. 2023

Autor: Anna Jurková

KineDok zve na další online akci. Tentokrát se můžete těšit na maďarský dokumentární film Tobi v barvách duhy, který bude od 12. do 17. ledna k dispozici zdarma na kinedok.net. V pondělí 16. ledna k němu proběhne diskuze.

Od 12. do 17. ledna můžete sledovat maďarský dokumentární film Tobi v barvách duhy zdarma zde. Film bude dostupný na území KineDok zemí (Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko, Maďarsko a Gruzie) a bude k dispozici s anglickými/českými/slovenskými/maďarskými/rumunskými/gruzínskými nebo chorvatskými titulky. Abyste jej mohli sledovat zdarma, musíte zadat voucher, o který můžete požádat na e-mailové adrese films@kinedok.net.

V pondělí 16. ledna v 19 hodin proběhne na Facebooku mezinárodní diskuse o filmu, které se zúčastní režisérka filmu Alexa Bakony a filmař Péter Becz. Další hosty představíme již brzy.

TOBI V BARVÁCH DUHY (2021, Alexa Bakony, Maďarsko)
V malé vesnici v Maďarsku žije Éva a její rodina. Její šestnáctileté dítě se nedávno vyoutovalo jako transgender a zvolilo si jméno Tobi. Po počátečním šoku se celá rodina spojí, aby ho podpořila, i když se neobejde bez trapných komunikačních přešlapů. Tobi je odhodlaný stát se biologicky mužem a zároveň se potýká s problémy dospívání. Éva se ze všech sil snaží být matkou, kterou její syn potřebuje, ale ztratit dívku, kterou vychovávala, pro ni není snadné. Vše se začne komplikovat, když dospívající Tobi pojmenovává svoji nebinární identitu. Režisérka ve svém debutu otevírá aktuální témata dospívání, hledání sebe sama, rodinného soužití a komunikace. Colors of Tobi je příběhem vzájemného respektu se všemi barvami duhy.


ALEXA BAKONY
Režisérka Alexa Bakony získala titul v roce 2017 na Univerzitě divadelního a filmového umění v Budapešti. Její krátké filmy byly uvedeny na mnoha festivalech po celém světě. V současné době pracuje na svém prvním celovečerním dokumentu Tobi v barvách duhy jako nezávislá umělkyně, projekt je financován Hungarian Film Found. Její film podpořil také Sundance Institute.


PÉTER BECZ
Péter Becz je režisér, střihač a producent dokumentárních a hraných filmů. Působí v Budapešti a má silné vazby na Kodaň. Od roku 2022 je voleným členem představenstva maďarské asociace dokumentárních filmů MADOKE. Je koordinátorem DocLab, postprodukčního vývojového workshopu filmového festivalu o lidských právech Verzio. Jeho dánsko-maďarský koprodukční krátký film I Miss You, Marius (2021) získal Cenu diváků za nejlepší mezinárodní dokumentární film na Mezinárodním festivalu krátkých filmů Friss Hús Budapest 2022, cenu za nejlepší krátký dokumentární film na Doc.Berlin a čestné uznání studentské poroty na Festivalu vědeckých filmů Praha. Péter dokončuje magisterské studium dokumentární tvorby na Univerzitě divadelního a filmového umění v Budapešti a absolvoval magisterský obor Film a média na Kodaňské univerzitě. Jeho nejnovější krátký dokument Láska 1.0 (2023) vypráví o tom, jak se poprvé zamilovala jeho lesbická sestra, a využívá k tomu záběry z videohry Sims.

Facebooková událost: Projekce
Facebooková událost: Diskuze

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace