KINEDOK

Pusťte si záznam KineDok diskuze: Tobi v barvách duhy

18. 1. 2023

Autor: Anna Jurková

Podívejte se na záznam diskuze o filmu Tobi v barvách duhy s jeho režisérkou Alexou Bakony, filmařem Péterem Beczem, Matthiasem Oaksem z Trans*parent a Vladem Babenco.

DISKUZE TOBI V BARVÁCH DUHY (16. 1. 2023)


ALEXA BAKONY
Režisérka Alexa Bakony získala titul v roce 2017 na Univerzitě divadelního a filmového umění v Budapešti. Její krátké filmy byly uvedeny na mnoha festivalech po celém světě. Tobi v barvách duhy je její první celovečerní dokument, který natočila jako nezávislá umělkyně, projekt byl financován Hungarian Film Found. Její film podpořil také Sundance Institute.

PÉTER BECZ
Péter Becz je režisér, střihač a producent dokumentárních a hraných filmů. Působí v Budapešti a má silné vazby na Kodaň. Od roku 2022 je voleným členem představenstva maďarské asociace dokumentárních filmů MADOKE. Je koordinátorem DocLab, postprodukčního vývojového workshopu filmového festivalu o lidských právech Verzio. Jeho dánsko-maďarský koprodukční krátký film I Miss You, Marius (2021) získal Cenu diváků za nejlepší mezinárodní dokumentární film na Mezinárodním festivalu krátkých filmů Friss Hús Budapest 2022, cenu za nejlepší krátký dokumentární film na Doc.Berlin a čestné uznání studentské poroty na Festivalu vědeckých filmů Praha. Péter dokončuje magisterské studium dokumentární tvorby na Univerzitě divadelního a filmového umění v Budapešti a absolvoval magisterský obor Film a média na Kodaňské univerzitě. Jeho nejnovější krátký dokument Láska 1.0 (2023) vypráví o tom, jak se poprvé zamilovala jeho lesbická sestra, a využívá k tomu záběry z videohry Sims.

MATTHIAS OAKS
Matty v Trans*parentu zastává především funkci office manažera. Patří do vzdělávácí sekce, takže také dělá osvětové přednášky na školách. Mimo Trans*parentu se věnuje chemii a psaní sci-fi a fantasy příběhů. Doma chová kočku Mňaudu.

VLAD BABENCO
Vlad je prezidentem Asociace kulturních průvodců a manažerů, commissaire-priseur pro A10 by Artmark, řídícím partnerem salonu krásy Studio 55 v Bukurešti a doktorandem na Národní univerzitě politických a správních studií.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace