EX ORIENTE FILM

První workshop Ex Oriente Film 2019 v Banské Štiavnici skončil

26. 6. 2019

Autor: Veronika Zýková

První ze tří workshopů Ex Oriente Film 2019, během nějž režisérsko-producentské týmy rozvíjely své dokumentární projekty, proběhl 20.–25. června v Banské Štiavnici. Jak se vydařil návrat na Slovensko po dlouhých letech?

Tým zkušených tutorů pomáhal účastníkům workshopu, jejichž projekty byly vybrány z rekordního počtu přihlášek.12 režisérsko-producentských pracovalo na vývoji svých projektů během skupinových sezení, individuálních schůzek a konzultací, část programu včetně přednášek, masterclasses a projekcí s Q&A byla přístupná široké veřejnosti zdarma. Další setkání proběhne během MFDF Ji.hlava (24.–29. října 2019) a poslední během East Doc Platform (v rámci festivalu Jeden svět, 7.–13. března 2020).

Prohlédněte si fotografie z workshopu na facebookové stránce Ex Oriente Film a na Instagramu. Pokud vás zajímá, jak jeden z tutorů, dokumentární expert Tue Steen Müller reflektoval banskoštiavnický workshop, doporučujeme příspěvky na jeho blogu Filmkommentaren.

Spoluorganizátorem prvního workshopu Ex Oriente Film 2019 byl Film Expanded. Workshop se uskutečnil za podpory Audiovizuálneho fondu. Děkujeme!zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace