LV, LT

2023

70 min

Ve výrobě

Scarecrows

Putnubiedēkļi

Režie: Laila Pakalnina

Synopse

Naším cílem není lidi děsit. Naším cílem je spíše vyděsit ptáky, aby nebyli schopni vyděsit nás. Jinými slovy, je to skutečná práce - porozumět těm ptákům a zvířatům, kteří by se mohli přiblížit, blíží se nebo už zde žijí na území letiště, abychom zajistili, že se jejich cesty nebudou křížit s cestami letadel. Hlavní roli hrají letadla a ptáci. A zvláštní zóna. Z pohledu letadel je to letiště, kde startují, přistávají a přijímají cestující. Z pohledu ptáků je to však rozlehlé, letové a dobře viditelné území, kde se scházejí, odpočívají a přijímají potravu. A Mareks je uprostřed. Každý den musí tuto zónu bedlivě sledovat a dělat vše, co je v jeho silách, aby zajistil, že je to pro letadla bezpečný prostor. Kdyby to Mareks jednoho dne neudělal, stala by se zóna doménou ptáků.

Články

True Story, epizoda 43: Scarecrows
24. 7. 2022

True Story, epizoda 43: Scarecrows

TRUE STORY
„Někdy musíme být děsiví, abychom byli v bezpečí.“ Režisérka Laila Pakalnina a producent Uldis Cekulis hovoří o svém novém projektu Scarecrows, v němž sledují lidi, kteří se na letištích starají o to, aby ptáci nekřížili cestu letadlům.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace