CZ, SK

2023

77 min

Dokončený

Jiříkovo vidění

Režie: Marta Kovářová

Synopse

Brněnský samorost a akademický kutil Jiří má ideu jak zachránit planetu. Nikdo ho ale neposlouchá. Jeho dceru Martu, hudebnici a matku dvou dětí to štve. Bere kameru a jde s tátou „do světa“. Chce prověřit, jestli by svět mohl fungovat tak, jak si otec představuje.
Humor do filmu přinášejí jejich rozdílné charaktery a společně vymyšlené strategie, jak a komu ideu předkládat; setkají se s ekology, aktivisty, experty, politiky aby se dostali až na světový klimatický summit. Pokusy o pronikání do veřejných struktur obnažují povahu moci, která rozhoduje o tom, kdo a s jakým tématem může kam vstupovat. Přestože se všichni oslovení shodují na tom, že Jiřího ustanovení světa by bylo nejideálnější, po čtyřech letech putování se svojí ideou celosvětové uhlíkové daně a dividendy pro všechny se ocitají v situaci proti všem. Přicházejí s nápadem příliš pozdě? Nebo příliš brzy?
Silný osobní příběh, Jiřího humor a charisma, Martiny originální písně, syrový filmový materiál a inspirativní nápad na záchranu planety vytváří nepřehlédnutelný snímek s potenciálním planetárním společenským dopadem.

Články

Czech Docs: Ready To Go
3. 11. 2023

Czech Docs: Ready To Go

EAST SILVER ČESKÝ DOKUMENT
Nestihli jste premiéru na Ji.hlavě (nebo na jiném festivalu)? Nezoufejte, nejžhavější české dokumenty si můžete pustit ve videotéce IDF. Abychom zviditelnili současnou českou dokumentární tvorbu, shromáždili jsme filmy do kolekce Czech Docs: Ready To Go.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace