CZ, SK

2023

82 min

Ve výrobě

Jiříkovo vidění

Režie: Marta Kovářová

Synopse

Brněnský samorost a akademický kutil Jiří má ideu jak zachránit planetu. Nikdo ho ale neposlouchá. Jeho dceru Martu, hudebnici a matku dvou dětí to štve. Bere kameru a jde s tátou „do světa“. Chce prověřit, jestli by svět mohl fungovat tak, jak si otec představuje.
Humor do filmu přinášejí jejich rozdílné charaktery a společně vymyšlené strategie, jak a komu ideu předkládat; setkají se s ekology, aktivisty, experty, politiky aby se dostali až na světový klimatický summit. Pokusy o pronikání do veřejných struktur obnažují povahu moci, která rozhoduje o tom, kdo a s jakým tématem může kam vstupovat. Přestože se všichni oslovení shodují na tom, že Jiřího ustanovení světa by bylo nejideálnější, po čtyřech letech putování se svojí ideou celosvětové uhlíkové daně a dividendy pro všechny se ocitají v situaci proti všem. Přicházejí s nápadem příliš pozdě? Nebo příliš brzy?
Silný osobní příběh, Jiřího humor a charisma, Martiny originální písně, syrový filmový materiál a inspirativní nápad na záchranu planety vytváří nepřehlédnutelný snímek s potenciálním planetárním společenským dopadem.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace