SK, CZ

Ve vývoji

Investigators

Investigátori

Investigátori sa chcú pozrieť na javy a kontroverzné témy, ktoré sa šíria v našej spoločnosti, ale nemajú vedecké pozadie - napr. niektoré druhy alternatívnej medicíny alebo populárne ezo-témy napríklad telepatia, mimotelové zážitky, biorezonancia, telepatia alebo jasnovidectvo.

Investigátori sa snažia preskúmať každú tému - niekedy zábavne, ale jasne, seriózne a všeobecne. Ostatní protagonisti - hlavne stúpenci jednej alebo druhej strany (skeptici verzus obhajcovia) sú vo filme aby im (ne)pomohli. Cieľom projektu je zvýšiť informovanosť verejnosti. Autori však nechcú piblikum presviedčať o ich pravde - ich cieľom je predstaviť fakty, aby si divák mohol vytvoriť svoj vlastný názor.

V dnešnej dobe sme svedkami čoraz väčšieho miešania ezoteriky s vedou, čo však vytvára aj priestor pre šarlatánov a ziskuchtivcov. Cieľom dokumentárnej série je preto objektívne skúmanie javov na hranici poznania súčasnej vedy tak, aby sa “oddelilo zrno od pliev”. Hlavným zámerom pritom nie je jednoznačne tieto fenomény dokázať alebo vyvrátiť (film nie je vedecká štúdia), ale priblížiť ich z racionálneho hľadiska. A teda, upriamiť pozornosť na fakty. Všetky témy majú totiž spoločného menovateľa: zástancovia ich propagujú ako jasné, skutočné, existujúce, pričom z vedeckého hľadiska nikdy dokázané neboli.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace