CZ, SK

Ve výrobě

V síti

Celovečerní dokumentární film V SÍTI naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála čtvrtina českých dětí (27 %) na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Tato čísla navíc meziročně narůstají. Alarmující je i zjištění, že většina rodičů o výše uvedeném nic netuší, čehož virtuální útočníci pochopitelně využívají. V době vzniku tohoto textu byl na 6,5 roku odsouzen jistý Jaroslav Pulpán z Děčína, který podle soudního spisu prostřednictvím internetu zneužil 162 dívek, nejmladší bylo 5 let. Vyšetřovatelé případ označili za nejrozsáhlejší v historii české virtuální kriminality.
Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého autoři zviditelní, s čím se ve virtuálním prostoru potýkají děti ve věku 10–14 let. Experiment vyjde z reality a několik měsíců probíhajících rešerší: virtuální lovci a devianti se často skrývají za falešným dětským profilem, což jim usnadňuje oslovit „vrstevníky”. Pomocí sofistikovaných triků si brzy získají důvěru dítěte a snaží se z něj vylákat co nejintimnější materiály (obnažené autoportréty nebo erotická videa). Pokud se jim to podaří, začnou dítě vydírat tím, že tyto choulostivé materiály zveřejní na Facebooku, nebo dokonce i vylepí v podobě plakátů v bezprostředním okolí školy, kterou oběť navštěvuje. Výměnou požadují další, ještě explicitnější fotografie a videa a někteří rovnou požadují osobní setkání. To celé se často děje s časovým limitem, kterým útočník dostává dítě pod obrovský tlak.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace