ES, CZ, AR

2021

24 min

Dokončený

Children of the Dead

Los Hijos de los Muertos

Režie: Luay Albasha

Synopse

Místo, kde zapomnění souzní se smrtí stejně jako s životem. Al Arafa (Káhira) je nejstarší, stále aktivní, hřbitov v Egyptě. Ale především domovem pro 50,000 rodin, které neměly šanci lepší bydlení ve městě. Nachází se ve starém městě, Al Arafa je jedno z mála míst, kde mrtví a živí sdílí dokonce i stejný pokoj.

Rami, 29, se narodil zde. Miluje tohle místo víc než kterékoliv jiné. To mu však nezabraňuje v touze po emigraci a po životě za zdmi hřbitova.

Salama, na rozdíl od Ramiho, se spokojil, že celý svůj život prožije a završí v Al Arafa. Žije svůj život se svojí ženou a dvěma dětmi nad hromadným hrobem v nejskromnější části hřibtiova, kde se skrývají ty největší aspirace.

Trailer

Články

Videotéka East Silver na MFDF Ji.hlava 2021
21. 10. 2021

Videotéka East Silver na MFDF Ji.hlava 2021

EAST SILVER
Pro držitele a držitelky industry a press akreditací bude na MFDF Ji.hlava od 26. do 31. října nachystána videotéka East Silver. Které filmy budete moci zhlédnout? Projděte si jejich seznam. Těšíme se na vás!
číst více
Nominace na ceny Silver Eye 2021 a poroty
11. 10. 2021

Nominace na ceny Silver Eye 2021 a poroty

EAST SILVER
IDF udělí na 25. ročníku MFDF Ji.hlava (26.-31. října 2021) cenu Silver Eye nejlepším krátkometrážním a celovečerním dokumentárním filmům ze střední a východní Evropy v rámci trhu East Silver. Podívejte se na nominace a poroty.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace