HU

2023

Ve vývoji

The Murderers of Anna Labancz

Labancz Anna gyilkosai

Režie: Balázs Dudás

Synopse

V tomto dokumentu se snažíme přijít na stopu záhadě jednoho z nejznámějších kriminálních případů v Maďarsku, nevyřešeného případu vraždy. V roce 1970 byla Anna Labanczová, která v té době pracovala jako zdravotní sestra, několikrát bodnuta záhadným útočníkem do okna svého bytu pro zdravotní sestry. Mnoho detailů vraždy třiadvacetileté krásné dívky je stále nejasných: jak přesně se to stalo, co bylo vražednou zbraní, proč ji pachatel zabil, a hlavně, kdo to byl? Kromě záhady nevyřešené vraždy vyvolává případ Anny Labanczové i mnoho dalších otázek a problémů, ať už jde o poměry v socialistickém Maďarsku, o sociální a genderové problémy, které jsou aktuální dodnes, nebo o osobní dramata aktérů případu, která je ovlivňují dodnes. Náš film si klade za cíl na tyto dalekosáhlé otázky případu navázat. Je důležité dodat, že o vraždě Anny Labanczové nebyl dodnes natočen žádný film, takže tento výtvor by mohl zaplnit mezeru v kinematografii a být o to výjimečnější.
Příběh Anny Labanczové je úzce spjat se sociálními dějinami socialistického bloku Maďarska, světem venkovského průmyslového města Miskolc, jeho typickými místy, postavami a aférami. Prostřednictvím vyprávění vyšetřovatelů, obyvatel pečovatelského domu, spolupracovníků, přítelkyň a přátel ožívají na archivních záběrech opakující se etapy Annina života a vykreslují obraz každodenního života mladých lidí a společnosti velkého venkovského města v 70. letech. Prostřednictvím událostí se seznamujeme s postavami našeho příběhu, které všechny sehrály určitou roli ve vývoji Annina života a její tragické smrti nebo v následcích případu - a jejichž životy tato strašlivá tragédie také dramaticky změnila. Během natáčení našeho filmu sledujeme všechny existující důkazy a dokumenty a během tohoto důkladného procesu se mohou objevit nové stopy a dokumenty. Dokonce i noví podezřelí.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace