BG

2004

60 min

Dokončený

Georgi and the Butterflies

Režie: Andrey Paounov

Synopse

V tomto příběhu se to hemží motýly, hedvábím a schizofreniky; je to příběh plný utrpení, radosti, optimismu a soucitu. Doktor Georgij Lulčev je ředitelem Domova pro psychicky narušené v klášteře nedaleko bulharského hlavního města. Jeho zaměstnání zahrnuje roli psychiatra, neurologa, správce, podnikatele i kuchaře - amatéra. Jeho velkým snem je založit na dvoře domova farmu, kde by pacienti zapomněli na své problémy při chovu šneků, bažantů a pštrosů a při výrobě hevábného vlákna a sojového chleba. V zemi, kde je 80% populace stiženo chudobou, je každý den bojem o přežití. Georgij se snažil překonat nedostatek finančních zdrojů nejrůznějšími plány na vydělání peněz. Během posledních patnácti let se pokusil uplatnit odvážné podnikatelské nápady, často s nevelkým úspěchem. Vždy se pak však s neutuchajícím optimismem znovu pouštěl do díla.

Články

Pitchinterview aneb Výročí kulaté jako razítko svého druhu
25. 5. 2022

Pitchinterview aneb Výročí kulaté jako razítko svého druhu

Rozhovor IDF
Speciální interview, které vedl Jan Gogola ml. spolu s Filipem Remundou a Andreou Prenghyovou o začátcích, minulosti i současnosti Institutu dokumentárního filmu, který oslavil 20 let.
číst více
"Museli jsme vychovat úplně nové publikum." Rozhovor s Martichkou Bozhilovou
18. 10. 2021

"Museli jsme vychovat úplně nové publikum." Rozhovor s Martichkou Bozhilovou

Rozhovor
O její kariéře a stavu filmového průmyslu jsme hovořili s bulharskou producentkou Martichkou Bozhilovou, která již 20 let patří k nejvýznamnějším balkánským profesionálkám v oblasti dokumentárního filmu.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace