SK

2022

13 min

Dokončený

WE HAVE TO SURVIVE: Fukushima!

WE HAVE TO SURVIVE: Fukushima !

Režie: Tomáš Krupa

Synopse

Pred desiatimi rokmi, v marci 2011, sa zrútili tri reaktory poškodené zemetrasením a cunami v jadrovej elektrárni v japonskej Fukušime. Všetci do 20 kilometrov od závodu boli evakuovaní, ale Naoto Matsumura sa rozhodol zostať - jediný z 80 000 ľudí, ale Naoto Matsumura sa rozhodol zostať - jediná osoba, ktorá z 80 000. Teraz žije bez akýchkoľvek symptómov radiácie a stará sa o opustené zvieratá v oblasti, ktorú práve japonská vláda systematicky očisťuje od radiácie a pripravuje na nový život. Otázkou však je, ako sa vysporiadať so svetom, ktorý balansuje na pokraji klimatickej katastrofy.
Krátky film z Fukušimy je prvou a autonómnou kapitolou dokumentárneho projektu MUSÍME PREŽIŤ (skratka WHTS) o dopadoch klimatických zmien na život človeka.
Projekt WHTS rozpráva osobné príbehy ľudí žijúcich v zasiahnutých oblastiach a zvyšuje povedomie o súčasných a budúcich klimatických dopadoch na náš život. Príbeh z Fukušimy je prvým spin off krátkym filmom, ktorý stojí samostantne od dlhometrážneho projektu.

Články

East Silver na trhu Visions du Réel 2022
26. 4. 2022

East Silver na trhu Visions du Réel 2022

EAST SILVER
Pět titulů z katalogu East Silver, mj. Čiary, Mara či Každá minuta života, je součástí filmového trhu Visions du Réel, který je akreditovaným filmovým profesionálům k dispozici od 14. dubna do 14. července.
číst více
Nominace na ceny Silver Eye 2021 a poroty
11. 10. 2021

Nominace na ceny Silver Eye 2021 a poroty

EAST SILVER
IDF udělí na 25. ročníku MFDF Ji.hlava (26.-31. října 2021) cenu Silver Eye nejlepším krátkometrážním a celovečerním dokumentárním filmům ze střední a východní Evropy v rámci trhu East Silver. Podívejte se na nominace a poroty.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace