PL

???

60 min

Ve vývoji

We Need to Talk

Musimy porozmawiac

Režie: Jedrzej Michalak

Synopse

Hledáme lidi, kteří nahrají své rozhovory se svými drahými zesnulými. Lidi, kteří vytvoří „video-selfies“, na kterých budou hovořit o svých pocitech spojených se smrtí svých blízkých a nahrají je na naši online platformu. Našim cílem je vyvolat veřejnou debatu a následně vybrat několik záznamů, na jejichž základě postavíme dokumentární film (60‘).
Zde je několik příkladů příběhů, které hledáme:

Omarův starší bratr, Samih, byl zabit ve válce. Samih se vždy snažil Omara držet dál od násilností a ochraňoval jej. Ještě než Samih zemřel, přinutil Omara slíbit, že nebude usilovat o pomstu a postará se o rodinu. Omar ale neovládne svůj vztek a nedodrží slib. Pomalu připravuje pomstu. Během svých rozhovorů s mrtvým bratrem pak popisuje svoje pochybnosti a rozhodnutí.

Felixova a Josefínina dcera přežila jen jeden den. Oba se pak snaží najít úlevu v náboženství, přesto je pro ně příliš těžké vše přijmout jako „Boží rozhodnutí“. Aby se jim ulevilo, mluví s Monikou a vypráví jí o svých plánech a nadějích, které pro ni měli. Podělí se i o nejtěžší okamžiky, kterým právě čelí a jak těžké pro ně je vidět, že Felixův bratr také čeká dítě. Po několika měsících se hovory s Monikou stávají pro Felixe čím dál těžšími a rád by se už posunul dál. Josefína ale ještě nechce rozpravy ukončit.

Yifan je dvanáct let. Před dvěma měsíci její otec zemřel při nehodě v továrně. A jelikož její matka zemřela už před několika lety, je Yifan nyní hlavou rodiny. Všechno je ale v pořádku: stará se o své mladší bratry a pracuje nejlépe, jak dovede, jak by si to její otec přál. Yifan stále silně cítí jeho přítomnost a to ji dodává sílu. Stále se snaží ptát: co by udělal otec? A většinou má pravdu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace