LV

2014

70 min

Dokončený

Escaping Riga

Dzimis Rīgā

Režie: Davis Simanis

Synopse

Escaping Riga je filmovou poutí na pomezí dokumentu a fikce, která prozkoumává, jakým způsobem se události 20. století podepsaly na životech lidí narozených na identických místech a postupně přicházejících o své dětské iluze. Tyto vlivy dokument zkoumá na osudech dvou pozoruhodných mužů 20. století - britského filozofa Isaiah Berlina a ruského režiséra Sergeje Ejzenštejna - kteří se narodili v Rize. Mísením každodenních epizod ze života postav a vyprávěním autora se film stává osobní interpretací jejich životních příběhů v období od prvního setkání postav na začátku 20. století po jejich druhé, a také poslední setkání po dvou světových válkách v roce 1945.

Články

True Story, epizoda 21: Davis Simanis
17. 11. 2021

True Story, epizoda 21: Davis Simanis

Rozhovor TRUE STORY PODCAST ONLINE
Třetí řada naší podcastové série True Story je tady! Lotyšský filmař Davis Simanis mluví o svém připravovaném filmu Death of Death, který byl představen na IDFA Foru 2021, řeč je také o jeho filmech Neklidná hranice a Escaping Riga.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace