SK

2016

49 min

Dokončený

Hotel Úsvit

Režie: Mária Rumanová

Synopse

Poeticky laděný příběh čtyř postav, které se snaží vykročit z bludného kruhu stagnace a marnosti, vyzbrojeni jen vlastní touhou po štěstí. Sledujeme Batmanovy úniky před zákonem, které mu ničí rodinné vztahy, Petrovu snahu o naplnění platonické lásky k plavovlasé železničářce, Jančiho pátrání po unesené ženě. Jejich touhy a úsilí však nezaručují ani úspěch ani správnost jejich rozhodnutí. Postavy filmu si vytváří vlastní cestičky, jak v nepříznivém systému fungovat, často na hranici zákona nebo logiky běžného člověka. Ale o to jsou jejich příběhy expresivnější, nahodilejší a lidštější. Jejich společnou realitou je město Černá nad Tisou - kdysi „Zlatá brána socialismu“, dnes brána do temných vod zemí východní Evropy.

Trailer

Články

Festival dokumentárních filmů na plzeňské Zastávce
31. 7. 2018

Festival dokumentárních filmů na plzeňské Zastávce

KINEDOK
Kulturně komunitní centrum Zastávka pořádá festival dokumentárních filmů, který nabídne osm snímků z kolekce KineDoku. Festival odstartuje 2. srpna maďarským filmem Vlak dospívání za účasti zakladatele KineDoku, režiséra a producenta Filipa Remundy.
číst více
KineDok zahajuje již čtvrtou sezónu a zve na grand opening
22. 2. 2018

KineDok zahajuje již čtvrtou sezónu a zve na grand opening

KINEDOK EAST SILVER
Institut dokumentárního filmu i v roce 2018 pokračuje se svým úspěšným projektem KineDok, zaměřeným na alternativní distribuci autorských dokumentů.
číst více
Severo-americká premiéra filmu Hotel Úsvit na Hot Docs
29. 3. 2017

Severo-americká premiéra filmu Hotel Úsvit na Hot Docs

EAST SILVER
Kanadský mezinárodní dokumentární festival Hot Docs uvede 29. dubna v premiéře film režisérky Márie Rumanové Hotel Úsvit. Snímek se bude zároveň ucházet o cenu diváků za nejlepší středometrážní film.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace