CZ, SK

2021

80 min

Dokončený

Každá minuta života

Režie: Erika Hníková

Synopse

Slovenští manželé Michal a Lenka Hanuliakovi se svým čtyřletým synem Miškem od narození uskutečňují svérázný experiment. Každou minutu ho vychovávají tak, aby se z něj jednoho dne stal úspěšný vrcholový sportovec a po všech stránkách „kvalitní člověk“. Tomuto cíli se přitom rozhodli podřídit vše a sami sebe zcela upozadit. Výchovná metoda, kterou zvolili, se nazývá „Kamevéda“ (Komplexní multirozvojová výchova dětí) a jejím autorem je Pavel Zacha. Ten se svému synovi Pavlíkovi začal systematicky věnovat také od narození a jejich oboustranné snažení skončilo Pavlíkovým vstupem do NHL. Hanuliakovi sportovní i mentální přípravě svého syna věnují doslova každou minutu života. Trénink střídá hru, hra střídá cvičení, cvičení střídá trénink v pravidelném, takřka strojovém rytmu. Film zblízka zachycuje toto úsilí v průběhu jednoho celého roku a skrze živé situace z rodinného života nastoluje celou řadu obecnějších otázek ohledně smyslu výchovy v dnešní době, jakož i ohledně jednostranné orientace na výkon a hrozící „robotizace“ života.

Trailer

Články

East Silver na trhu Visions du Réel 2022
26. 4. 2022

East Silver na trhu Visions du Réel 2022

EAST SILVER
Pět titulů z katalogu East Silver, mj. Čiary, Mara či Každá minuta života, je součástí filmového trhu Visions du Réel, který je akreditovaným filmovým profesionálům k dispozici od 14. dubna do 14. července.
číst více
Pusťte si záznam diskuze o etických výzvách v dokumentárním filmu
11. 11. 2021

Pusťte si záznam diskuze o etických výzvách v dokumentárním filmu

IDF INDUSTRY SESSIONS ONLINE
Režisérky Adéla Komrzý (Jednotka intenzivního života, 2021) a Erika Hníková (Každá minuta života, 2021) hovořily 6. 10. o etických výzvách, kterým čelily při natáčení svých filmů. Moderace se ujala Patricia Aufderheide.
číst více
Ethical Challenges in Documentary Film (6. 10.)
29. 9. 2021

Ethical Challenges in Documentary Film (6. 10.)

IDF INDUSTRY SESSIONS ONLINE
Autorky aktuálně hodně diskutovaných filmů, Adéla Komrzý (Jednotka intenzivního života) a Erika Hníková (Každá minuta života), spolu pohovoří o etice v dokumentárním filmu 6. 10. od 17:30. Moderace: Patricia Aufderheide.
číst více
True Story, epizoda 12: Každá minuta života
18. 8. 2021

True Story, epizoda 12: Každá minuta života

ČESKÝ DOKUMENT Rozhovor TRUE STORY ONLINE
Nová epizoda 2. řady True Story, série rozhovorů s dokumentaristy a dokumentaristkami, přináší povídání Ivony Remundové s režisérkou Erikou Hníkovou a producentem Jiřím Konečným o filmu Každá minuta života, který má světovou premiéru na KVIFF.
číst více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace