Vanja Jambrović

Chorvatsko

Vanja Jambrović

producent

Vanja Jambrović narozena 1980 v Záhřebu. V roce 2005 absolvovala v oboru filosofie a srovnávací literatura na Fakultě filosofie a společenských věd v Záhřebu. V roce 2011 úspěšně zakončila studia filmové produkce na Divadelní akademii v Záhřebu. V oblasti filmu pracuje od roku 2002, zpočátku hlavně jako asistentka produkce a ve festivalocývh týmech. Od roku 2008 pracuje jako nezávislá producentka. V současné době pracuje pro dvě produkční společnosti: Restart (www.restarted.hr, www.dokukino.net) a Petnaesta umjetnost (www.15art.hr). Restart je organizace zastřešující kompletní cyklus výroby dokumentu a krátkých filmů, včetně profesionální produkce, vzdělávání, distribuce (Restart label) a provozu Dokukina – malého artového kina v centru Záhřebu, které se věnuje výlučně projekci kreativních dokumentů.
Doposud Vanja produkovala jako hlavní producentka čtyři dokumenty (“Gangster of Love” a “Real Man’s Film” režiséra Nebojša Slijepčecić a “Don Juans: Excuse me Miss” a “Happy Land” Gorana Deviće). Vanja také produkovala krátký film „Boxed“ Nebojši Slijepčeviće.
Vanja pracuje jako producentka v Laboratoři Restart, platformě pro debutující režiséry – zároveň je producentkou mnoha krátkých dokumentů mladých tvůrců.
Kromě producentství pracuje Vanja také jako rešeršérka pro HRT, scénáristka a básnířka. Její kniha básní „Básně pro vlněné noci“ byla oceněna jako Nejlepší chorvatská kniha poezie mladých autorů v roce 2012.
Její další producentský projekt je krátký film „ Plain Old Bag“ režiséra Nebojši Slijepčeviće, který byl v roce 2013 nominovaný na Robert Bosch Stiftung Coproduction prize.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace