Lucie Králová

Česká republika

Lucie Králová

režisér, scenárista, kamera, producent

MgA. Lucie Králová, Ph.D., je uznávaná česká filmová režisérka, scenáristka, dramaturgyně a pedagožka na FAMU. Její dokumentární filmy byly promítány na mnoha mezinárodních filmových festivalech a získaly řadu ocenění, např. filmy "Zlopověstné dítě"(2003) a "Prodáno" (2005) byly oba oceněny jako nejlepší český dokument na MFDF Jihlava; dokumentární detektivka "Ztracená dovolená" (2007), distribuovaná v mezinárodní distribuci na 35 mm, získala Křišťálový glóbus za nejlepší hraný dokument na MFF Karlovy Vary a další ceny; Lucie pracuje také jako dramaturgyně/scénáristka významných dokumentů, např. "V síti" (2020) dvojice Klusák/Chalupová (nejúspěšnější český dokument v kinech vůbec) nebo "Alchemická pec" o Janu Švankmajerovi (2020), promítaný např. na MFF Rotterdam 2020.
Její dokumentární opera "Kapr Kód" měla premiéru v soutěži Burning Lights na festivalu Vision du Reel v Nyonu a byla oceněna jako nejlepší hudební dokument na MFF v Krakově. Lucie je autorkou knihy "Rozumět televizi" (vyšla v roce 2022), dlouhodobého etnografického výzkumu institucionálních a mocenských mechanismů v rámci nejvýznamnější veřejnoprávní televize v České republice, České televize.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace