Jiří Konečný

Česká republika

Jiří Konečný

producent

Garda

Celovečerní dokumentární film o činnosti a mentalitě Hlinkovy gardy. Film se pokouší popsat motivace a smýšlení členů jedné z nejkrvelačnějších organizací působících v Evropě ve 20. století. Blíží se čas, kdy poslední členové Hlinkovy gardy v „tichosti odejdou“, a Slovensko se stále vyhýbá popisu asi nejtemnějších chvil své historie.

Všichni lidé budou bratři

A film on the phenomenon of Czechoslovak politician Alexander Dubček, one of the most prominent personalities of The Prague Spring of 1968, the author of the concept of “socialism with a human face”. The film shows internal, political and social conflict of the time in a new light and in an age when most of the protagonists of this story no longer need to hide any secrets. Even if they do, we will seek to uncover them. Therefore, we won’t shy away from staged situations, confrontations or investigative filming methods.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace