Apolena Rychlikova

Česká republika

Apolena Rychlikova

režisér

Veletrh bydlení

V roce 2018 rostly náklady na bydlení v Praze dvakrát rychleji, než mzdy. Zisky developerů se přitom zdvojnásobily. Globální krize bydlení postupně prostoupila Evropou a začala dopadat na střední třídy.
Autorka filmu se zničehonic musí odstěhovat – s rodinou opouští svůj domov a vydává se hledat další lidi, kteří na proměnu bydlení ze základní lidské potřeby na směnnou komoditu doplácejí.
Audiovizuální observační triptych hledá odpověď na otázku, co pro nás dnes znamená ‘domov’ a jak se podepisuje na naší každodennosti. S režisérkou navštívíme španělský “mamahotel”, úspěšného východoevropského developera a důchodkyně z Berlína, aktivně volající po vyvlastnění.

Hranice Evropy

It has been three years since journalist Saša Uhlová explored the phenomenon of low-paying work in her native Czech Republic. In a personal prologue, she confesses to feeling exhausted and burned out: it has taken her several years to find the strength to take leave of her family once again to experience firsthand the reality of people whose lives generally attract little interest. After spending time to prepare, Saša leaves Prague and heads west, with Apolena’s film crew in close observation.
During her journey she reflects on the state of Europe thirty years after the collapse of the bi-polar world: why we are still witnessing such glaring economic inequality between the ‘West’ and the ‘East’, and why are so many people forced to leave their families to look for work far from their home.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace