East Doc Platform

O projektu

East Doc Platform (EDP) je největší platformou k získání mezinárodních partnerů pro koprodukci, financování a distribuci dokumentárních projektů ve střední a východní Evropě. Každoročně se tu více než stovce klíčových producentů, televizních i festivalových dramaturgů a distributorů z celého světa představí přes 120 dokumentaristů a producentů.

Kdy: 3. - 9. března 2018
Kde: Praha

Vlajkovou lodí EDP je East Doc Forum. Pitching projektů ve fázi vývoje / rané produkce dává filmařům možnost upoutat pozornost v sále sedících decision makerů.

East Doc Market nabízí individuální schůzky s mezinárodními hosty autorům projektů ve fázi pozdní produkce / postprodukce.

Nový East Doc Interactive usnadňuje spolupráci mezi autory a potenciálními partnery prostřednictvím setkání u kulatého stolu.

Další novinkou letošního ročníku je spolupráce EDP s Filmovým institutem Tribeca a s tím spojená podpora autorů krátkých dokumentárních projektů. Poprvé se tak ve střední Evropě uskuteční pitch krátkých filmů IF/Then Short Pitch! Vítěz získá 20 000 USD pro dokončení filmu a podporu distribuční platformy IF/Then.

Součástí programu EDP je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři zde prezentují své projekty zahraničním profesionálům.  

East Doc Platform je organizována Institutem dokumentárního filmu ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Kontakty:
Tereza Šimíková / Vedoucí: tsimikova@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace