EAST SILVER

Cenu Silver Eye 2022 má krátkometrážní film Avitaminóza

28. 10. 2022

Autor: Veronika Zýková

Cenu Silver Eye 2022 pro nejlepší krátký film trhu East Silver získal snímek Avitaminóza režisérky Kateryny Ruzhyny během slavnostního předávání cen na MFDF Ji.hlava v pátek 28. října v Industry Hubu. Vítězný film získal trofej a finanční odměnu 2500 €, celoroční festivalový servis East Silver Karavany v hodnotě dalších 3500 €.

Porota ve složení María Vera, Anna Feistel a Mathieu Janssen uvedla: "Film nám umožňuje nahlédnout do osobního, složitého a mnohovrstevnatého kontextu, v němž se hlavní hrdina nachází ve stavu nevyhnutelné nejistoty. Režisérka otevřeným a upřímným způsobem prochází jejím životem, pohrává si se současnou estetikou, využívá performativní způsoby sebeprezentace a zároveň vykresluje širší obraz společenské nejistoty a nejistoty zejména mladých generací. Cenu Silver Eye 2022 získává odvážný a něžný film Avitaminóza režisérky Kateryny Ruzhyny."

Cena Silver Eye pro nejlepší celovečerní film bude předána během slavnostního zakončení v sobotu 29. října v 19:00. Videotéka East Silver bude otevřena v sobotu do 21:30 a v neděli do 12:00 v Oblastní galerii Vysočiny (Komenského 10).

Avitaminóza
r. & prod. Kateryna Ruzhyna, Ukrajina, Česká republika, 28', 2022
Autoportrét Kateryny - mladé filmařky z Ukrajiny žijící v Praze. Příběh se odehrává v době druhého covidového lockdownu, kdy jí nezbývalo než pracovat v podvodném call centru, aby finančně přežila. Deprese, která za všemi těmito událostmi stojí, ji vede k impulzivnímu přestěhování do Gruzie, kde hledá vysvobození.

Porota krátkometrážní kategorie:
Mathieu Janssen (šéf soutěžní sekce, Go Short - International Short Film Festival Nijmegen)
Anna Feistel (dramaturgyně, Kurz Film Festival)
María Vera (festivalová distributorka a sales agentka, Kino Rebelde)Nominace na cenu Silver Eye 2022 - krátké dokumentární filmy:
After Betelgeuse
 (r. Len Murusalu, prod. Tauno Novek, koprod. Len Murusalu, EE, LV, 19', 2022)
Aralkum (r. Daniel Asadi Faezi, Mila Zhluktenko, prod. Mila Zhluktenko, Fozil Yunusov, Daniel Asadi Faezi, UZ, DE, 14', 2022)
Avitaminóza (r. & prod. Ruzhyna Kateryna, UA, CZ, 28', 2022)
Babajanja (r. Ante Zlatko Stolica, HR, 14', 2022)
CALLS (r. Ming-Wei Chiang, prod. Krzysztof Brzezowski, PL, 18', 2022)
May the Earth Become the Sky (r. Ana Vijdea, PT, HU, BG, RO, 15', 2022)
Moody (r. Karolina Karwan, Tomasz Ratter, prod. Ewa Jastrzebska, PL, 30', 2022)
Mother's Milk (r. Isaac Knights-Washbourn, prod. Dejan Petrović, Nađa Lapčević, RS, 18', 2022)
Papagalo, What's the Time? (r. & prod. Ingel Vaikla, EE, BG, 7', 2022)
Strigov (r. & prod. Barbora Berezňáková, SK, 7', 2022)

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace