EAST SILVER

Hranice práce a další tituly East Silver Karavany na Filmovém festivalu Krakov

15. 5. 2018

Autor: Veronika Zýková

Na letošním 58. ročníku Filmového festivalu Krakov (27. 5.  3. 6. 2018), jedné z nejstarších evropských filmových akcí zaměřené na dokumentární, animované i krátké hrané filmy, se v nesoutěžní sekci Somewhere in Europe představí dokument Apoleny Rychlíkové a Saši Uhlové Hranice práce (2017). V rámci festivalového trhu KFF Market bude spolu s tímto filmem prezentováno deset titulů z East Silver Karavany.

Dokument Hranice práce režisérky Apoleny Rychlíkové a publicistky Saši Uhlové, která si se skrytou kamerou na vlastní kůži zkusila nejhůře placená zaměstnání v České republice, navázal na řadu reportáží Uhlové, jež byly publikovány na webu A2larm. Dokument získal diváckou cenu na MFDF Ji.hlava 2017 a na Cenách české filmové kritiky byl oceněn v kategorii Mimo kino. Projekce Hranic práce proběhnou 28. května od 14:00 v Kině Pod Baranami (včetně Q&A s Apolenou Rychlíkovou) a 1. června od 17:30 v kulturním centru Małopolski Ogród Sztuki.

Součástí tradičního festivalového trhu KFF Market, který je věnován filmovým profesionálům, jsou vedle zmíněného filmu také tyto tituly z East Silver Karavany:

Svět podle Daliborka (r. Vít Klusák)
The Last Ice Hunters (r. Jure Breceljnik, Rožle Bregar)
Tarzanova varlata (r. Alexandru Solomon)
Sand and Blood (r. Matthias Krepp)
Richard Müller: Nepoznaný (r. Miro Remo)
Paper Stars (r. Inna Omelchenko)
Nic jako dřív (r. Lukáš Kokeš, Klára Tasovská)
Mezostajun (r. Ivan Ramljak)
Avec l'amour (r. Ilija Cvetkovski, Atanas Georgiev)Na programu festivalu v sekci Focus On Estonia je také dokument Tashi Delek! (r. Peeter Rebane, 2015) o putování osmnáctiletého mnicha Himalájemi. Bude promítán 30. 5. od 15:30 v ARSu a 1. 6. od 21:30 v Kině Pod Baranami. Snímek byl uveden v soutěžní sekci festivalu před dvěma lety. V sekci Festival Award Winners se představí film Licu, a Romanian Story (r. Ana Dumitrescu, 2017), sledující z perspektivy dvaadevadesátiletého muže dějiny Rumunska. Jeho projekce se uskuteční 28. 5. od 18 hod. v ARSu a 31. 5. od 20 hod. v kulturním centru Małopolski Ogród Sztuki. Oba dokumenty byly součastí East Silver Marketu.

Kompletní program Filmového festivalu Krakov je zde.

Připomínáme blížící se uzávěrky East Silver: pro filmy dokončené v roce 2018 je to 31. květen 2018. Projekty v hrubém střihu je možné přihlašovat do 31. července 2018. Více informací včetně regulí najdete zde.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace