Logo of category

East Doc Platform

Call for Entries

Největší mezinárodní filmový trh regionu střední a východní Evropy zve režiséry a producenty na 8. ročník East Doc Platform. Vedle tradičních programů proběhne v rámci East Doc Fóra také pitching interaktivních projektů.

Kdy: 7.–13. března 2020
Kde: Praha, Česká republika
Co: Projekty ze střední a východní Evropy
Uzávěrka přihlášek: 8. listopadu 2019
Prodloužená uzávěrka: November 13, 2019

Více informací a přihlášku najdete ZDE
Seznam zemí CEE regionu ZDE

Autorské CELOVEČERNÍ PROJEKTY a nově i DOCU-SÉRIE ve fázi vývoje/rané produkce zveme na 19. ročník East Doc Forum – nejstarší a největší pitching forum v regionu, které pomohlo na svět již více než 180 dokumentárním projektům včetně takových mezinárodních hitů jako Over the Limit, Až přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku, Domino Effect nebo Rabbit à la Berlin. Pitchingu předchází pětidenní přípravný workshop. Bezprostředně po prezentaci pak následují dva dny tzv. “feedback round tables” a individuálních schůzek.

East Doc Market nabízí tvůrcům CELOVEČERNÍCH projektů v pozdní fázi produkce a postprodukci možnost setkat se individuálně se zástupci mezinárodních fondů, televizí, distributorů, sales agentů a festivalů.

Transmediální, interaktivní a VR/AR/MR projekty, které hledají nové cesty, jak propojit inovativní technologie a dokumentární vyprávění, mohou hledat partnery v rámci workshopu a pitchinngu East Doc Interactive, který je součástí Fóra. Autoři zde získají nejen zpětnou vazbu na dramaturgii i producentskou strategii, ale i individuální schůzky s fondy a televizemi, které s interaktivními formáty pracují.

Součástí programu East Doc Platform je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři prezentují své projekty zahraničním profesionálům.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP v hodnotě 7 500 Eur. Udělená finanční podpora pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

Pro více informací kontaktujte: Zdeněk Blaha / Vedoucí: zdenek@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace