Logo of category

East Doc Platform

O projektu

East Doc Platform (EDP) je největší platformou k získání mezinárodních partnerů pro koprodukci, financování a distribuci dokumentárních projektů ve střední a východní Evropě. Každoročně se tu více než stovce klíčových producentů, televizních i festivalových dramaturgů a distributorů z celého světa představí přes 120 dokumentaristů a producentů.

Kdy: 7.–13. března 2020
Kde: Praha
Deadline: 8. listopadu 2019 
Prodloužený deadline: 13. listopadu 2019

PŘIHLAŠUJTE SVÉ DOKU-SÉRIE, CELOVEČERNÍ A INTERAKTIVNÍ PROJEKTY DO 8. LISTOPADU 2019!

Vlajkovou lodí EDP je East Doc Forum. Pitching projektů ve fázi vývoje / rané produkce dává filmařům možnost upoutat pozornost v sále sedících decision makerů a získat nezbytné partnery pro dokončení filmů.

East Doc Market nabízí individuální schůzky s mezinárodními hosty autorům projektů ve fázi vývoje / výroby / postprodukce.

East Doc Interactive je workshopem zaměřeným na úskalí vývoje interaktivních dokumentárních projektů, stimuluje spolupráci mezi autory a potenciálními partnery, a v neposlední řadě nabízí networkingové příležitosti ať už v rámci East Doc Market, tak pitchingu interaktivních projektů v rámci East Doc Forum.

Součástí programu EDP je veřejná prezentace vybraných českých dokumentárních projektů ve fázi výroby / postprodukce Czech Docs… Coming Soon. Čeští producenti a režiséři zde prezentují své projekty zahraničním profesionálům.

Vybrané projekty mají zároveň šanci získat Cenu East Doc Platform. Mezinárodní porota ocení nejlepší projekt ve fázi vývoje a výroby cenou EDP v hodnotě 7 500 Eur. Udělená finanční podpora pomůže filmařům v dalším vývoji jejich dokumentárního filmu.  

East Doc Platform je organizována Institutem dokumentárního filmu ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Kontakty:
Zdeněk Blaha / Manažer: blaha@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace