East Doc Platform

Visegrad Pitch

B2B Doc ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu a za podpory Mezinárodního visegrádského fondu vyhlašuje výzvu k účasti ukrajinských dokumentárních projektů na workshopu a pitchingu pořádaném B2B Doc, který je určen profesionálům ze zemí Visegrádu. Uskuteční se na East Doc Platform. Uzávěrka přihlášek je 28. února 2023.

Smyslem akce je spojit ukrajinské projekty, které potřebují finanční prostředky na pokračování výroby na jedné straně a producenty a sponzory ze zemí Visegrádu (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko) na straně druhé. Původně byla tato akce zamýšlena jako větší série workshopů s větším počtem zúčastněných zemí a míst, vzhledem k válečným okolnostem a kráceným rozpočtům se však bude jednat o akci zaměřenou na ukrajinské dokumenty.

Čtyřdenní workshop seznámí ukrajinské týmy (6-8 projektů včetně režiséra a producenta) s visegrádským filmovým průmyslem, požadavky na financování a dalšími nuancemi, které je nutné znát pro úspěšnou koprodukci s regionem. Bude zakončen pitchem, na kterém budou ukrajinské projekty představeny visegrádským producentům, fondům, nevládním organizacím a dalším rozhodujícím činitelům. 

Workshop je naplánován na 24.-27. března, pitch na 28. března a účastníci si budou moci také domluvit schůzky a zúčastnit se průmyslových akcí v rámci East Doc Platform 29.-30. března. Cestovní náklady, ubytování, stravu a akreditaci pro filmaře s vybranými filmovými projekty uhradí B2B Doc.

Zúčastnit se mohou ukrajinští filmaři a filmařky a ukrajinská dokumentární díla v procesu výroby v jakékoliv fázi produkce bez ohledu na aktuální místo pobytu tvůrců a tvůrkyň.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace