East Doc Platform

East Doc Forum

Kdy: 24. - 30. března 2023
Pitching: 29. března 2023
Kde: Francouzský institut, Praha

East Doc Forum (dříve známé pod názvem East European Forum) bylo založeno v roce 2001 a postupně se stalo prestižním a největším pitching fórem v regionu. Za dobu více než 20 let existence East Doc Forum přivítalo více než 800 filmařů a producentů ze střední a východní Evropy, přes 300 zástupců televizních stanic, nezávislých producentů, distributorů, zástupců filmových fondů a programových sekcí festivalů z Evropy a Severní Ameriky.

S podporou East Doc Fóra bylo dokončeno více než 300 dokumentárních filmů, včetně takových mezinárodních titulů jako Something Better to Come, Over the Limit, Nová šichtaAž přijde válka, Sofia’s Last Ambulance, Village Without Women, Ukrainian Sheriffs, Švéd v žigulíku nebo Brothers.

East Doc Fóru předchází pětidenní přípravný workshop, který má pomoci režisérům a producentům finalizovat vizuální ukázku projektu, vytvořit distribuční strategii, vylepšit komunikační a prezentační dovednosti a také nabízí sérii inspirativních přednášek, případových studií a panelů, které se věnují různým aspektům dokumentárního filmu v mezinárodním prostředí.

Vrcholem East Doc Fóra je hlavní pitch pro až 21 dokumentárních projektů ve fázi vývoje/rané produkce (včetně 12 projektů účastnících se workshopu Ex Oriente Film). Týmy zde prezentují vlastní projekty publiku, které se skládá především z decision-makerů. Hned po skončení následuje pitch East Doc Interactive pro interaktivní cross-mediální projekty. East Doc Forum je zakončeno zpětnou vazbou a individuálními schůzkami s industry hosty EDP.

Projekty vybrané na East Doc Forum se stávají součástí celoročního programu návazné podpory, který nabízí filmařům příležitost dále propagovat jejich připravované filmy a hledat nové partnery prostřednictvím delegací na klíčových evropských dokumentárních festivalech a trzích.

Projekty vybrané na East Doc Forum 2023:
Brothers in the Hunt
Cuba & Alaska
Girls Sometimes
I Made a Mistake Coming Here
Insurance Against Meteorites
Sisters
The Soldier's Journey
Songs of Sisterhood
World of Walls

Součástí East Doc Fóra je 10 projektů Ex Oriente Film:
Basement 341
Beautiful Void
Chasing Stumps
December
European Union Wolf
Love and Capitalism
Maomi
May It Be a Girl
One Day I Wish To See You Happy
War on Women

Kontakt:
Anna Kaslová / Manažerka: kaslova@dokweb.net
Tereza Šťastná / Koordinátorka: stastna@dokweb.net


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace