Training

Ex Oriente Film

Ročník 2022

EX ORIENTE FILM WORKSHOP 2022

Zaměření: Vývoj

Určeno pro: Tvůrce kreativních celovečerních dokumentárních projektů a doku-sérií ve fázi vývoje a produkce, kteří se nebojí experimentovat s hranicemi žánrů, formátů a filmového média. Vítáme filmaře, kteří chtějí zprostředkovat intenzivní a poutavé zážitky a změnit způsob, jak vnímáme svět kolem nás.

Během tří týdenních workshopů rozložených do devíti měsíců budou producenti a režiséři konzultovat své připravované dokumentární filmy s předními tvůrci a experty v oblasti vývoje, produkce a propagačních strategií.

Harmonogram
1. setkání: Find Your Way – Vision, Space and Storytelling
17.-22. června 2022 (La Rochelle, Francie, při Sunny Side of the Doc)

2. setkání: Production and Story Development
24.-29. října 2022 (při MFDF Ji.hlava)

3. setkání & pitching forum: "Market, here I am!"
24. - 30. března 2023 (při East Doc Platform a festivalu Jeden svět)

Účastníci: Ze všech přihlášených bude vybráno 12 dokumentárních projektů reprezentovaných režisérsko-producentskými dvojicemi, které se zúčastní všech workshopů. Workshop Ex Oriente Film je určen evropským filmařům a producentům a jejich projektům ze střední a východní Evropy (vč. přistupujících a kandidátských zemí, postsovětských republik a Ruska), které se tematicky tohoto regionu týkají, a projektům, jejichž tvůrci (režisér, producent či oba) z tohoto regionu pocházejí.

Účastnický poplatek: Účastnický poplatek je 2400 EUR za každý vybraný projekt (pokrývá náklady na veškeré ubytování, občerstvení a obědy na všech třech workshopech pro 2 osoby). Výše poplatku bude aktualizována v souladu s aktuální situací a s ní souvisejícím formátem workshopu. 

Stipendium: Vybraní účastníci mohou zažádat o stipendium určené na částečné pokrytí výdajů za účastnický poplatek. Žadatelé musí prokázat, že nemají přístup ke stipendiu ve své domovské zemi.

Podmínky účasti: Režiséři a producenti se mohou hlásit pouze se svými autorskými projekty. Účastníci musí ovládat anglický jazyk. Jak producent, tak režisér musí být přítomni na všech třech workshopech.

Kontakt:

Anna Kaslová - vedoucí Ex Oriente Film: kaslova@dokweb.net
Tereza Šťastná - koordinátorka Ex Oriente Film: stastna@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace