Training

Ex Oriente Film

Podrobnosti ročníku

EX ORIENTE FILM WORKSHOP 2018

Zaměření: Vývoj

Určeno pro: Tvůrce kreativních celovečerních dokumentárních projektů ve fázi vývoje a produkce, kteří se nebojí experimentovat s hranicemi žánrů, formátů a filmového média. Vítáme filmaře, kteří chtějí zprostředkovat intenzivní a poutavé zážitky a změnit způsob, jak vnímáme svět kolem nás.

Během tří týdenních workshopů rozložených do devíti měsíců budou producenti a režiséři konzultovat své připravované dokumentární filmy s více než 25 předními filmovými tvůrci a experty v oblasti vývoje, produkce a propagačních strategií. Mezi tutory Ex Oriente Film 2018 jsou Stefano Savona, Salomé JashiGiona A. Nazzaro, Luca Scarlini, Iikka Vehkalahti, Mikael Opstrup, Ivana Pauerová Miloševičová a Filip Remunda.

Své dokumentární projekty můžete přihlásit do 24. dubna 2018 prostřednictvím online PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE (přihlášení je bez poplatku a je dostupné pouze v angličtině).

Harmonogram
1. workshop: 17.–23. června 2018 (Terst, Itálie)
2. workshop: 24.–29. října 2018 (Jihlava, v rámci MFDF Ji.hlava)
3. workshop & pitching forum: 9.–15. března 2019 (Praha, v rámci East Doc Platform při MFDF o lidských právech Jeden svět)

Účastníci: Ze všech přihlášených bude vybráno 12 dokumentárních projektů reprezentovaných režisérsko-producentskými dvojicemi, které se zúčastní všech workshopů. Workshop Ex Oriente Film je určen evropským filmařům a producentům a jejich projektům ze střední a východní Evropy (vč. přistupujících a kandidátských zemí, postsovětských republik a Ruska), které se tematicky tohoto regionu týkají, a projektům, jejichž tvůrci (režisér, producent či oba) z tohoto regionu pocházejí.

Účastnický poplatek: Účastnický poplatek je 2100 Eur za každý vybraný projekt (pokrývá náklady na veškeré ubytování, občerstvení a obědy na všech třech workshopech pro 2 osoby).

Stipendium: Vybraní účastníci mohou zažádat o stipendium určené na částečné pokrytí výdajů za účastnický poplatek. Žadatelé musí prokázat, že nemají přístup ke stipendiu ve své domovské zemi.

Podmínky účasti: Režiséři a producenti se mohou hlásit pouze se svými autorskými projekty. Účastníci musí ovládat anglický jazyk. Jak producent, tak režisér musí být přítomen na všech třech workshopech.

Kontakt:
Viola Ježková - koordinátorka Ex Oriente Film: tocar@dokweb.net

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace