EAST DOC PLATFORM

EAST SILVER

Trh East Silver na East Doc Platform 2023

18. 3. 2023

Autor: Veronika Zýková

Poprvé se bude trh East Silver Market konat na East Doc Platform. IDF připravil individuální setkání decision makerů s tvůrci projektů v postprodukci a hotových filmů z regionu střední a východní Evropy. Ve Francouzském institutu v Praze rovněž bude akreditovaným hostům k dispozici videotéka s tituly East Silver a letošního ročníku festivalu Jeden svět.

Trh East Silver je jednodenní akce určená k prezentaci dokončených filmů a hrubých střihů. Předem naplánovaná 15minutová individuální setkání s účastníky a účastnicemi East Silver a East Doc Platform se uskuteční 28. března. Hlavním cílem trhu je podpora distribuce a propagace vybraných dokumentárních filmů.

Institut dokumentárního filmu připravil také Mini-market s 5 dokončenými filmy na festivalu Jeden svět. Tato akce se skládá z individuálních setkání v jednom dni s decision makery. Cílem je pomoci najít možnosti projekcí na mezinárodních festivalech, distributory a mezinárodní sales agenty.

Trh East Silver a IDF Mini-market – individuální setkání
28. března 10:00 – 12:00
28. března 13:00 – 14:30 

Open for: EDP accredited industry guests / selected projects only
Kde: Galerie Kritiků, Palác Adria, Jungmannova 31, Praha 1Tituly trhu East Silver naEast Doc Platform

A Year of Endless Days (orig. Godina prođe, dan nikako, r. Renata Lučić, HR, 2022, 86') - postprodukce
Renata se vrací do rodného města za svým otcem Tomislavem, který tráví většinu času se svým nejlepším přítelem Josem. Jsou opuštěni svými ženami, ve vesnici opuštěné životem.

Blix Not Bombs (r. Greta Stocklassa, 2023, Czech Republic, Sweden, Germany, 85')
Koho máme volat, když svět hoří?

BOY (orig. БОЙ, r. Vladimir Loginov, 2023, Estonia, 10') - postprodukce
Několik minut před Novým rokem tradičně ruský prezident pronáší novoroční pozdravy na hlavních televizních kanálech, které jsou natáčeny na pozadí Kremlu.Cabin Pressure (orig. KABINNYOMÁS, r. Eszter Nagy, Sara Cziradir, HU, 2022, 80') - postprodukce
Heni je 35 let, je krásná, úspěšná, ale osamělá. Je připravena vzdát se svých snů o dokonalé rodině, ale není připravena vzdát se mateřství, takže když se rozhodne jednat, začíná neuvěřitelná cesta.

The Dying of the Light (orig. Nestajanje svjetla, r. Ivan Perić,  Alvaro Congosto Martinez, HR, 2023, 68') - postprodukce
Mladá Chorvatka Gabrijela cestuje do New Yorku, aby si vyzvedla věci své zesnulé tety Gey Koenigové, fotografky, která žila ve Westbeth - největší komunitě umělců na světě.

Elevation (orig. Висота, r. Max Rudenko, UA, FR, 2023, 90') - postprodukce
Trenér a jeho svěřenec na hraně skokanského můstku během intenzivní přípravy na novou výšku.Faces of Agata (orig. Twarze Agaty, r. Malgorzata Kozera-Topińska, 2023, Poland, United Kingdom, 72')  - postprodukce
Agáta měla zemřít už dávno. Ale místo toho se znovu narodila. Příběh ženy, která miluje život, bojuje se smrtelnou nemocí, tvoří umění a stále si klade otázky.

Falling (r. Anna Gyimesi, 2023, Hungary, Belgium, Portugal, 16') - postprodukce
Aby mohla žít dál, musí čtyřicetiletá matka Els přijmout rozhodnutí své dospělé dcery požádat o psychiatrickou eutanazii.

Fight (r. Lilit Movsisyan, 2023, Armenia, France, 71') - postprodukce
V tradiční rodině sní šestnáctiletá Karine o tom, že se stane veterinářkou. Její rodina, zejména otec, který je známým pejskařem, je proti, protože to není vhodné povolání pro ženy. Nastal čas, aby si vybrala.

Je nalezena tím, koho hledá (r. Petr Michal, 2022, Czech Republic, 40')
Meditativní dokument sleduje život uznávané překladatelky Anny Kareninové. Prostřednictvím osobních deníků z cest do Francie a Itálie se společně vydáváme vstříc rytmu jazyka Louise-Ferdinanda Célina a Ezry Pounda.Fragments of Resilience (r. Anna Semenova, 2022, PL, UA, 25')
Polský choreograf Maciej Kuźmiński se rozhodne reagovat na ruskou agresi proti Ukrajině a iniciuje vznik tanečního představení společně s ukrajinskými uprchlíky a jejich polskými kolegy.

Funk YU (r. Franko Dujmic, 2023, Croatia, ME, 81') - postprodukce
Pátrání jednoho muže po vzácné vinylové desce se stává cestou sebepoznání a intimním pohledem na scénu kopání desek v bývalé Jugoslávii.

Hotel Metalurg (r. Jeanne Nouchi, George Varsimashvili, 2023, FR, GE, 90') - postprodukce
Po válce v Abcházii (Gruzie) najde komunita vysídlených žen útočiště v opuštěném luxusním hotelu. Po třiceti letech soužití musí opět změnit domov, protože hotel je prodán.

Kiosk (r. Daniel Stopa, 2023, PL, 40') - postprodukce
Každodenní život malého kiosku v jednom z polských provinčních měst. Emotivní portrét ženy, pro kterou se kiosek stává druhým domovem.

KIX (orig. 'Sanyiék', r. Bálint Révész, Dávid Mikulán, 2023, HU, FR, HR, 100') - postprodukce
Rozsáhlý a niterný film KIX zachycuje deset let chaotického života maďarského dítěte na ulici, které se z výtržníka stává veřejným nepřítelem.

The Land You Belong (orig. PAMANTUL DE CARE APARTINEM, r. Elena Rebeca Carini, 2023, RO, IT, 89')
Elena se pustí do bláznivého nápadu. Výlet do Bukurešti společně s nově nalezeným bratrem Gerardem a fotoaparátem, aby poznala nejen jeho, ale i jinou Elenu.

Poznámky z Eremocénu (r. Viera Čákanyová, 2023, SK, CZ, 78')
Zpráva v láhvi unášená mořem dat.One Aloe, One Ficus, One Avocado and Six Dracaenas (orig. Алоє, фікус, авокадо і 6 драцен, r. Marta Smerechynska, 2022, FR, UA, 8') - postprodukce
Někde pod mostem je místo, kde se setkávají lidé a pozemky. Obojí přichází z Ukrajiny, obojí utíká před válkou, ale někteří dříve než jiní.

Our Daily Bread (orig. Pâinea noastră cea de toate zilele, r. Serban Georgescu, 2023, RO, 70')
V pekárně MamaPan nevyrábějí jen chléb. Opravují také životy.

Smoke of the Fire (orig. O Fumo do Fogo, r. Daryna Mamaisur, 2023, PT, UA, BG, HU, 22')
Když domov není "tady, ale všude", jak se cizí jazyk může stát naším průvodcem?

Well of Dreams (r. Paweł Tarasiewicz, 2023, PL, 73') - postprodukce
Příběh o lásce a snech Reemy - transsexuální ženy v Pákistánu.

Nevyhasneme (orig. Ми не згаснемо, r. Alisa Kovalenko, 2023, UA, FR, PL, US, 99)
Něžný a emotivní multiportrét pěti ukrajinských teenagerů, kteří jsou uvězněni ve válečné zóně v Donbasu a sní o svobodě a poznání okolního světa. Andrij, Lisa, Ruslan, Lera a Illia vyrůstali v malých hornických městech přímo na frontové linii. Bojují s nudou a mnohonásobným zklamáním z toho, že zjistili, kdo jste. Když sní o útěku, přijde nečekané pozvání: jedinečná příležitost vylézt na Himálaj...Who Am I Smiling For? (orig. Kellele ma naeratan, r. Eeva Mägi, 2022, EE, 60')
Film o lásce matky a jejích dětí - nic je nemůže rozdělit, ani smrt.

Woman of God (orig. Duhovnica, r. Maja Prettner, 2023, SI, 89') - postprodukce
Protestantská pastorka Jana je na cestě k vystoupení z církve. Přinese jí však toto těžké rozhodnutí konečně dlouho vytouženou svobodu? Nejprve musí čelit dalším výzvám a otevřít některé velmi staré rány.

Mini-Market titles at the East Doc Platform

Overcoming the Darkness (orig. УКРАЇНА. ПЕРЕМАГАЮЧИ ТЕМРЯВУ, r. Kinodopomoha (kolektiv), UA, 80')
Film dokumentuje ruskou invazi na Ukrajinu a sleduje různé části země, které trpí pod náporem nesmyslné války.

The Journalist and Her Jailers (orig. The Journalist and Her Jailers, r. Adithya Sambamurthy, 2022, DE, 52, 83)
Luna, novinářka a politická vězeňkyně, uprchla ze Sýrie do německého Koblenze. Členové syrského režimu obvinění ze zločinů proti lidskosti zde poprvé stanou před soudem.

After The Silence Was Broken (orig. Po prolomení ticha, r. Mikoláš Arsenjev, 2023, CZ, 50')
Film je intimním portrétem Marie-Luisy Purkrábkové, spoluzakladatelky společnosti Ne!musíš to vydržet.

Absconded – Young Russians on the Run (orig. ABGETAUCHT - JUNGE RUSSEN AUF DER FLUCHT, r. Anna Winzer, 2022, DE)
Egor žije v Irkutsku, miluje potápění pod ledem a na sociálních sítích se aktivně zasazuje o ochranu sibiřské přírody. Pak ale přijde válka...

Verified Couple (orig. PORNFLUENCER, 2023, r. Joscha Bongard, DE)
Nico a Jamie jsou mladý německý pár, který se živí natáčením amatérských porno videí.

zpět na články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace